In 2024 werd de documentaire Sexual Healing voor het eerst vertoond op het Human Rights festival van Neurenberg. Toen mocht ik al meereizen met mijn digitale ik. Een enorme bijzondere belevenis. Vrienden voor het leven gemaakt. En wat is de documentaire daar toen goed ontvangen. In Duitsland zijn ze best wel ver op het gebied van seksualiteit intimitéit en handicap. In Neurenberg zit in ieder geval een opleiding tot sekswerker. De know how en expertise en het gebruik van die sekswerkers is daarom best groot in die regio.
Wat ik niet wist is dat toen op de eerste gedenkwaardige premièreavond al geopperd is dat het mooi zou zijn als deze documentaire in het Duits vertaald zou worden. Dit om mensen met een handicap zonder enige belemmering van taal toegang te geven tot mijn verhaal en dit belangrijke onderwerp,
Een hele eer! Al vond ik het idee van een nagesynchroniseerde Evelien behoorlijk raar toen Andrea Kuhn directeur van het festival vertelde dat ze dat ging proberen. Ik moest denken aan Duitse nagesynchroniseerde films die mijn vader vroeger keek. En grapte dat ze dan vooral een Amerikaans nepaccent achterwege moest laten. Andrea zelf was vooral bang dat ze ‘mijn essentie’ zou verliezen. Daar was ik helemaal niet bang voor. Andrea en ik hebben van af de eerste seconde een enorme klik die geen taal nodig heeft en vinden elkaar super tof!
2 weken geleden zag ik ineens op insta dat Sexual Healing in de Duitse versie opnieuw in première ging en dat ik aanwezig zou zijn. Wat een toffe verrassing, een mini festivalletje in Neurenberg. Met alleen mij als superheld in de hoofdrol, en ik wist van niks! Laat de mailwisseling hierover nou in de spam terecht gekomen zijn. Natuurlijk had Andrea alles al tot in de puntjes geregeld, hulpmiddelen, vliegtickets, hotel en op het laatst zelfs een elektrische rolstoel, hoe tof is dat! Ik hoefde alleen nog maar op te komen dagen.
Maar dat was best een dingetje. Want wie kon er zo ‘short noticed’ met me mee? Mijn zus en Linkend Inn boden uitkomst. Het ontplofte. ik ontmoette online heel snel een aantal leuke mensen voor dit avontuur of avonturen die nog gaan komen, echt heel tof! Ik ging met Karin en we hadden 4 enorm toffe dagen die voelde alsof we elkaar al jaren kende. Heel bijzonder! We hebben Polar Steps bijgehouden, Je weet wel zo’n app om mensen mee te laten genieten van je reis. Zie hieronder:
Het was de dag van de première. S ‘ochtends hebben we nog het Neue museum bezocht. Wat een mooi museum, een echte aanrader. Prachtige kunst, afwisselend, ruim opgezet, creatief en heel toegankelijk met een rolstoel. S’ middags zijn we naar Andrea gegaan in het filmhuis en hebben we het nagesprek voorbereid.
Andrea vroeg wat ik de mensen mee wilde geven na de film? Vooral dat seksualiteit zo bij het leven hoort. Dat ik dat veel eerder had willen ontdekken en dat dat voor ieder mens geldt handicap of niet. En dat ieder mens dus de kans moet hebben dat ook eerder te ontdekken.
We hadden een intiem en mooi gesprek waarbij ik dingen kon delen die ik normaal niet zo snel vertel. Dat gold voor ons alle drie. We spraken af dat ik in het Nederlands zou antwoorden en Karin dat voor mij zou vertalen. We hadden een gesprek met 3 vrouwen waardoor je je weer helemaal vrouw onder de vrouwen voelt. Andrea vertelde nog dat er meer dan 100 mensen zouden zijn. In 2024 waren dat er 30.
De film is mooi en goed vertaald en ondanks de vertaling ben ik nog steeds helemaal Evelien. Het is wel heel raar om een andere stem te hebben. Mijn Duitse stem was ook in de zaal. Omdat Karin mij vertaalde kon ik tijdens het nagesprek heel dicht bij mezelf blijven. Na het officiële gedeelte wilden veel mensen met mij op de foto en kletsen om te vertellen hoe de film hen geraakt en ontroerd had.
Het is bijzonder om steeds te ontdekken dat ik door gewoon mijzelf te zijn zoveel mensen bereik en raak. Er stond ook buiten een bord waarop mensen hun reactie konden schrijven. Die zijn ook echt geweldig. Ze noemden mij een heldin en zo voelde ik me ook ! De website is gelanceerd en de film is nu in heel Duitsland voor educatieve doeleinden gratis te huur. Natuurlijk kunnen mensen mij ook online boeken en (graag} zelfs live (maar dan moeten ze wel betalenš)