Rollator

Parkinonrollator Topro Troja Neuro van Manogomobility

Parkinsonollator Topro Troja Neuro van Manogomobility

Beoordelingen (0)

Informatie

De Topro Troja Neuro is een rollator op basis van de bekende Troja, maar dan speciaal aangepast voor mensen met Parkinson of andere neurologische problemen.

Omgekeerde remfuncie

Het belangrijkste kenmerk is de omgekeerde remfunctie: de rollator staat standaard op de rem en komt pas in beweging als je de rem inknijpt. Dit helpt om ongewenst “wegrollen” te voorkomen en geeft extra veiligheid bij instabiliteit. 

Twee Maten

Deze  rolator heeft twee maten (Small en Medium), zodat hij beter afgestemd kan worden op je lichaamslengte. 

Binnen en buiten

De Troja Neuro is geschikt voor binnen én buiten. Hij heeft grotere, zachte wielen waardoor hij comfortabel rijdt op straat, stoepen en licht oneffen terrein. De rollator is opvouwbaar en kan staand weggezet worden, waardoor hij weinig ruimte inneemt in huis. Onder de zitting hangt een net of een tasje voor boodschappen of persoonlijke spullen.
De handgrepen zijn ergonomisch en in hoogte verstelbaar: bij maat Medium bijvoorbeeld ongeveer 78–100 cm, als je ongeveer 150–200 cm. De zithoogte is afhankelijk van de maat (Small ca. 54 cm, Medium ca. 63 cm), zodat je tussendoor kunt uitrusten tijdens het lopen.

Omgekeerde remfunctie

De omgekeerde remfunctie werkt zo dat de rollator standaard geremd is; je knijpt in de rem om hem te laten rijden. Laat je los, dan remt hij weer. Dit kan veel veiligheid geven als je

  • plotseling stilvalt,
  • vaak valt riskeren of
  • als je moeite hebt met het regelen van je snelheid. 

LET OP

De omgekeerde rem is niet voor iedereen geschikt. Het kan zijn dat je het juist spannend vindt, dat je “moet knijpen om te lopen” en de remmen dan te snel loslaat. Daarom is goede instructie en oefenen belangrijk. De Troja Neuro heeft géén laser, trillingen of metronoom; hij richt zich vooral op remcontrole en veiligheid, niet op loopritme-cues. Bij ernstige freezing kan een rollator mét cueing (zoals Rollz Motion Rhythm of Fellowroll Focus AF-AS) soms beter passen.

Waar let je op bij aanschaf, gebruik en onderhoud van een rollator

Tips vind je in de Keuzehulp Rollator Volwassenen. Een link naar deze Keuzehulp vind je onderaan deze pagina.

In de Keuzehulp Rollators vind je meer Parkinson rollators. 

Specificaties

  • Gewicht: ca. 7,2–7,8 kg
  • Maximaal gebruikersgewicht:
    • Small: 125 kg
    • Medium: 150 kg
  • Afmetingen: Lengte: 65 cm, Breedte: 60 cm
  • Breedte ingeklapt: 24 cm
  • Lengte ingeklapt: 65 cm
  • Zithoogte:
    • Small: 54 cm
    • Medium: 63 cm
  • Lengte gebruiker:
    • Small: ca. 135–170 cm
    • Medium: ca. 150–200 cm
  • Hoogte handgrepen:
    • Small: ca. 69–86 cm
    • Medium: ca. 78–100 cm
  • Gebruik: binnen en buiten
  • Functies Parkinson:
    • Loopritme: nee
    • Laserlijn: nee
    • Trillingen: nee
    • Omgekeerde remfunctie: ja
  • Overig:
    • Inklapbaar: ja
    • Zitfunctie: ja
    • Ook als rolstoel: nee
    • Opbergruimte: ja (netje/tas)

Er zijn diverse accessoires te koop zoals een ruggesteun, een stokhouder, houder voor een zuurstoffles of een bidon, een bel, een dienblad.

Ria Snoek

Laatst gewijzigd op 6 december 2025 door Ria Snoek

Waar te koop?

Scouters verkoopt dit product niet zelf

De rollator is te koop vanaf ongeveer € 480,-  (let op prijsverschil tussen de verschillende aanbieders)

Deel je ervaring

Ben jij bekend met Parkinonrollator Topro Troja Neuro van Manogomobility? Door jouw beoordeling te delen, help je andere leden van de Scouters community bij het maken van een weloverwogen beslissing. Alvast bedankt voor je bijdrage!

Schrijf een beoordeling

Keuzehulp

Rollator volwassenen

Bekijk de keuzehulp