Passend Lezen is een Nederlandse bibliotheekdienst voor mensen met een leesbeperking. De organisatie maakt boeken, kranten en tijdschriften toegankelijk voor mensen die niet of moeilijk gewoon kunnen lezen, bijvoorbeeld door blindheid, slechtziendheid, dyslexie of een lichamelijke beperking.
Ze bieden boeken en andere teksten aan in aangepaste vormen, zoals gesproken, braille, groot letter en digitale bestanden die met speciale leesprogramma’s kunnen worden gebruikt. Leden kunnen deze materialen online downloaden of thuis laten bezorgen.
Je kunt materiaal afspelen via de website, apps voor je telefoon of tablet en de webbox. Dit wordt allemaal duidelijk uitgelegd op de website.
Laatst gewijzigd op 23 februari 2026 door Jill Mecking
Scouters verkoopt dit product niet zelf
Een abonnement is gratis tot 18 jaar. Voor volwassenen kost het lidmaatschap € 33 per jaar (in 2026).
Via de openbare Bibliotheek kun je ook gratis lid worden.
Meer informatie en exacte prijzen:
Ben jij bekend met Passend lezen van Stichting Passend Lezen? Door jouw beoordeling te delen, help je andere leden van de Scouters community bij het maken van een weloverwogen beslissing. Alvast bedankt voor je bijdrage!
Schrijf een beoordeling