Vallen.
Als je bang bent om te vallen, kun je een personenalarmering of smartwach gebruiken .
Meer informatie staat in de Keuzehulp personenalarmering.
Je kunt een val natuurlijk het beste voorkomen, maar soms gebeurt het toch. Dan is het belangrijk om te weten hoe je zo veilig en zelfstandig mogelijk weer overeind kunt komen. Ook voor omstanders of mantelzorgers is het waardevol om te weten hoe zij je op een goede manier kunnen helpen.
Handige tips, technieken en hulpmiddelen kunnen het opstaan na een val veiliger te maken. Dat geldt niet alleen voor degene die gevallen is, maar ook voor degene die helpt bij het opstaan. Deze informatie vind je in de vorm van duidelijke filmpjes en instructiekaarten op onze Ik wil beter: Mobiliteit: Opstaan na een val.
Neem de tijd om alles rustig door te nemen. Bepaalde technieken kun je alvast oefenen. Want als je eenmaal gevallen bent, ben je gestrest en kun je minder helder nadenken. Als je van tevoren weet wat je kunt doen en je hebt het geoefend, dan ben je beter voorbereid.
Er zijn veel handige hulpmiddelen en praktische tips voor als je gevallen bent, of om het risico op vallen te verkleinen.
Heb je een verhoogd risico op vallen, denk er dan over na wat je kunt doen om weer overeind van de grond te komen. Bekijk het filmpje Hoe help ik mezelf als ik thuis ben gevallen? met technieken om alleen van de grond af te komen of met hulp van één helper. Je kunt ook je fysiotherapeut vragen het eens met je te oefenen.
Een van onze Scouters schreef hierover:
“Laat iemand even op de grond zitten en vraag hoe het gaat. Ik wil altijd even bijkomen van de schrik. En dan zelf bedenken hoe ik wil opstaan, bijvoorbeeld door naar een stoel te kruipen op mijn knieën.”
Op Oefeningen in de stoel van Samen Beter Thuis staan voorbeelden van oefeningen die je gewoon thuis kunt doen: handige filmpjes met oefeningen voor in de stoel, om je knieën te strekken of te buigen en nog veel meer.
Veel tips komen voort uit ervaringen van mensen die zijn gevallen en ze zijn bedoeld om zelfvertrouwen en veiligheid te vergroten na een val.
Als je bang bent om te vallen, kun je een personenalarmering of smartwach gebruiken .
Meer informatie staat in de Keuzehulp personenalarmering.